Środa, 2024-04-17

Imieniny: Anicety, Klary

Rodzinny Piknik klasy 4a w Górach Sowich

W sobotnie popołudnie 21 maja uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą zorganizowali rodzinne spotkanie pod schroniskiem Orzeł z okazji nadchodzących świąt: Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. Spotkanie miało charakter rajdu po Górach Sowich i pikniku rodzinnego na świeżym powietrzu.

Ciepłej, rodzinnej atmosfery dopełniały liczne zabawy i konkurencje sportowe dla całych rodzin. Największą atrakcją było przeciąganie liny, „Wyścig splątanych” i rywalizacja dzieci z rodzicami w konkurencji „Podaj piłkę”. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach, w których wtórowali im rodzice. Ci z kolei mogli spędzić czas ze swoimi pociechami oraz nawiązać bliższe znajomości z rodzicami pozostałych dzieci. Zamiast tradycyjnego poczęstunku wszyscy goście mogli delektować się pysznościami z ogniska.

Pogoda dopisała a cały piknik przebiegał w rodzinnej i przyjacielskiej atmosferze i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń. Wspaniałej zabawie i okrzykom radości nie było końca. Teraz pozostały nam tylko miłe wspomnienia i czekanie na kolejne, tak udane wyjście.

Celem pikniku była promocja zdrowego  i aktywnego stylu życia oraz  umocnienie relacji rodzic-dziecko.

Autor: Anna Chmielewska