Zajęcia biblioteczne

"Skąd się wzięła małpa w Internecie?" to temat zajęć, w których uczestniczyła klasa III b 19  i 28 kwietnia 2016 r. w CK - Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głuszycy, prowadzonych przez panie Renatę Sokołowską i Marzenę Nygę. Warsztaty pogłębiły i utrwaliły wiedzę dzieci na temat Internetu, komputera i jego budowy, powstawania sieci, tworzenia adresów e – mail, domen poszczególnych państw.

Uczniowie przyswajali nowe wiadomości w trakcie zabawy i praktycznego działania. Bardzo podobała im się zabawa „Komputer, gniazdko, wtyczka”. Dwa ciekawe spotkania nie wyczerpały tematu Internetu i w niedalekiej przyszłości ponownie będziemy gościć w naszej głuszyckiej bibliotece, w której zawsze jesteśmy wspaniale przyjmowani, a zajęcia w których dzieci uczestniczą są bardzo ciekawe, za co Paniom serdecznie dziękujemy.
    Korzystając z okazji uczniowie przekazali również napisane wcześniej życzenia dla Książki z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony był 23 kwietnia.

Autor: Anna Pelczarska-Halweg