Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Akcja "Listy dla Ziemi"

W ramach akcji „Listy dla Ziemi” w szkole  ogłoszony został  konkurs plastyczny dla klas I-VI „Oszczędzamy energię”.

W dniach 18-19 kwietnia odbyły się lekcje tematyczne i przedstawienie filmów edukacyjnych  dotyczących ochrony środowiska – „Oszczędzamy energię” i  „Była sobie Ziemia – źródła energii”.  Ponieważ na konkurs dostarczono  wiele przepięknych, kolorowych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach, Komisja zdecydowała się przyznać  nagrody w dwóch kategoriach klasy I-III i IV-VI.

Uczniowie w ramach akcji na specjalnym, wykonanym z makulatury papierze listowym otrzymanym od Fundacji Ekologicznej ARKA pisali Listy do Ziemi . Najciekawsze zostały odczytane społeczności szkolnej  oraz wyeksponowane na holu szkoły.

Po wewnętrznych eliminacjach  list Mai Nowińskiej  uczennicy klasy VI a zostanie wysłany na konkurs ,, List dla Ziemi 2016”

22 kwietnia w klasach IV-VI prowadzony został projekt edukacyjny,poświęcony  problemom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu tzw. niskiej emisji. W czasie Szkolnego Dnia Ziemi , każda klasa wykonała swój przyrodniczy znak rozpoznawczy. Ponadto wykonywała plakat „Czyste powietrze wokół nas”, prezentowała  eko-zwierza oraz kreacje ekologiczne z materiałów  wtórnych,   a  także wykonywała kompozycje roślinne w szkle i barwne transparenty z hasłami ekologicznym. Przeprowadzony został r konkurs wiedzy o ochronie środowiska. W czasie szkolnego Dnia Ziemi zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego „Oszczędzamy energię”.

Wszystkie  działania  proekologiczne w naszej szkole mają na celu uświadomienie  uczniom od najmłodszych lat, że Ziemia jest zbyt cenna aby ją niszczyć.

Autor: Joanna Świetlicka