I POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY PRZYRODNICZEJ, EKOLOGICZNEJ I ZDROWOTNEJ

27 kwietnia 2016 roku w naszej szkole zorganizowano po raz pierwszy Turniej wiedzy przyrodniczej, ekologicznej i zdrowotnej pod hasłem „Trzymaj formę- żyj zdrowo i kolorowo”. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Głuszycy Roman Głód. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich i trzecich, a warunkiem uczestnictwa było przygotowanie plakatu promującego zdrowy styl życia. Nasze zaproszenie przyjęły cztery szkoły powiatu wałbrzyskiego: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 im. M. Konopnickiej w Wałbrzychu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu, Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Jugowicach,  Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuszycy.

Czteroosobowe drużyny reprezentujące swoje szkoły rywalizowały dwuetapowo. Pierwszym zadaniem było napisanie testu, następnie zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach sportowych. Podczas obrad jury uczestnicy konkursu udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów naszej szkoły.

Po ogłoszeniu wyników, wręczenia nagród wraz z dyrektorem szkoły dokonał Burmistrz Głuszycy Pan Roman Głód.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuszycy

II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuszycy

III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Walimiu

IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 17 im. M. Konopnickiej w Wałbrzychu

V miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Jugowicach

Gratulując zawodnikom pragniemy jednocześnie podziękować wszystkim Sponsorom, dzięki którym  Konkurs mógł mieć tak atrakcyjną formę. Nasi Sponsorzy to:  Burmistrz Głuszycy Roman Głód, John Cotton Europe, Państwo Joanna Krzysztof Drzygałowie, Pani Aneta Borowiec, Pani Aneta Maciejewska, Pani Wioletta Olszewska, Pan Krystian Jóźwiak, Ochotnicza Straż Pożarna w Głuszycy, Rodzice.

W opinii uczestniczących nauczycieli - opiekunów grup oraz zawodników konkurs był przygotowany i przeprowadzony w sposób interesujący. Wszyscy wyrazili chęć uczestnictwa  w kolejnych edycjach Turnieju.

Autor: Grażyna Bulka, Sławomira Szymczak